KONST / Litografier / Färglitografi 9007181
nr 900 7181
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi , Roland Kempe (1907-1991), "Toreadorer", signerad, 121/310, 42x56 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 16 juni 2014
kl 18:40:25
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe